تجلیل از دیرگداز اراک در جشن بزرگداشت صنعت و معدن

[ad_1]

جشن بزرگ روز صنعت و معدن استان با شعار تجلیل از مدافعین حریم توسعه اقتصادی با حضور دکتر رحمانی قائم مقام وزیر صنعت ، آیت اله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه و استاندار مرکزی برگزار شد. با حضور دکتر رحمانی و در مراسم روز صنعت و معدن استان ، با رونمایی تمبر یادبود از  آیت اله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان بعنوان حامی بخش تولید قدر دانی شد.

برای اولین بار در جشن بزرگداشت صنعت و معدن استان مرکزی از مدیر عامل شرکتهای دیرگداز اراک ، یاسان و نصب نیرو که موفق به دریافت گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان استانی شده اند تجلیل شد.

کارخانه فرآورده های نسوز اراک دیرگداز به ظرفیت تولید 18000 تن انواع فرآورده های نسوز شامل صنعتی، شاموتی، تزئینی، و نماهای ماندگار و با هدف تأمین نیازهای روز افزون کشور به این محصول در سال 1370 راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفت. این کارخانه ظرف سالهای اخیر با اتکاء‌ بر توان فنی تکنولوژیکی خود و با در اختیار داشتن کادر مجرب در زمینه تحقیقات محصولات صنعتی و تزئینی گامهای وسیعی را در راستای افزایش تنوع تولیدات نسوز و تأمین نیازهای صنایع کشور بویژه صنعت ساختمان برداشته است. ضمن اینکه بخش خدمات مهندسی فروش این کارخانه انجام خدمات فنی در زمینه های نسوز کاری کوره ها و تجهیزات حرارتی و اجرای نماهای ماندگار ساختمانی را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است.

به مناسبت روز ملی صنعت و معدن و با حضور مسئولین ملی و محلی از 40 واحد صنعتی و معدنی و طرح نمونه با اهداء تندیس و لوح تقدیر تجلیل شد .

مهندس حاجی پور با اشاره به اینکه واحدهای نمونه بر اساس عملکرد سال 95 و مقایسه آن با سال 94 مورد ارزیابی قرار گرفته اند گفت : اطلاع رسانی فراخوان شرکت در فرایند انتخاب واحدهای نمونه و همچنین برگزاری مراسم با مشارکت و همکاری خانه صنعت ، معدن و تجارت استان صورت پذیرفته است.

وی شاخص های انتخاب واحدهای نمونه را براساس دستورالعمل ابلاغی وزارت صنعت ، معدن و تجارت اعلام کرد و گفت : حجم سرمایه گذاری ، میزان ایجاد ارزش افزوده ، تحقیقات و نوآوری ، کاهش هزینه های انرژی و ارائه آموزش های تخصصی ، عضویت در مجامع و تشکل ها ، دریافت گواهینامه های کیفی ، زیست محیطی و مدیریتی ، رشد تولید نسبت به سال گذشته ، استفاده از نیروهای کیفی و متخصص بعنوان بخشی از معیارهای انتخاب برترینهای صنعت و معدن است.

وی یاد آور شد : با توجه به نامگذاری سال 96از سوی مقام معظم رهبری بعنوان اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال ،در همین راستا مراسم روز ملی صنعت و معدن امسال نیز به تاکید بر موضوعاتی همچون استفاده از کالای داخلی ، توجه به تولید ملی و نقش وزارت صنعت ، معدن و تجارت در حوزه اشتغال و تولید متمرکز شده است .

رئیس سازمان  صنعت ، معدن و تجارت تصریح کرد : در این مراسم از دو پیشکسوت و یک کارآفرین فعال در حوزه تولید نیز و همچنین از سه واحد تولیدی که در اولین فرایند ارائه گواهینامه رعایت از حقوق مصرف کنندگان استان مرکزی انتخاب شده اند نیز تجلیل خواهد شد .

لازم به ذکر است هم اکنون استان مرکزی با دارا بودن بیش از 2900 واحد صنعتی کوچک و بزرگ دارای رتبه چهارم توسعه یافتگی صنعتی و رتبه اول تنوع تولیدات صنعتی کشور است .

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *